Jak dbać o biżuterię?

Podczas dokonania zakupu biżuterii, każdemu nowemu posiadaczowi należy przedstawić główne zasady korzystania jak i dbania o biżuterię. Codzienna pielęgnacja to podstawa. Należy każdorazowo zdejmować błyskotki podczas jakichkolwiek prac domowych. Biżuteria wykonana niezależnie czy ze złota czy srebra jest wrażliwa na porysowania jak i odkształcenia. Dodatkowo należy unikać noszenia jednocześnie dwóch pierścionków na jednym palcu, to główna przyczyna odkształceń mechanicznych. Przy takim korzystaniu pierścionki często rysują się, a zarysowania pojawiają się w miejscu styku.

Biżuteria nie lubi wody

Kolejną bardzo ważną zasadą jest zdejmowanie biżuterii do kąpieli oraz czy każdorazowym myciu rąk. Mydło oraz wszelakie płyny dezynfekujące mogą mieć negatywny wpływ na stosowane stopy oraz kamienia szlachetne. Natomiast kamienie o pochodzeniu organicznym mogą się zmatowić. Wyroby jubilerskie również należy chronić przed wszelakimi detergentami. Silne proszki do prania, płyny do toalet oraz wszelakie wybielacze mogą odbarwiać naszą biżuterię. Należy również unikać kontaktu z perfumami, lakierami oraz kremami. Gdy kosmetyki przedostaną się do zakamarków biżuterii, często są bardzo trudne do usunięcia, natomiast składniki tych kosmetyków mogą mieć negatywny wpływ na.

Pielęgnacja biżuterii

Przed spaniem...

Należy również każdorazowo przed pójściem spać zdejmować biżuterię, gdyż może ona ulec odkształceniu podczas snu. Szczególnie narażone na odkształcenia jest biżuteria wykonana z tzw. surowców dmuchanych. Łańcuszki, które są cienkie oraz bardzo delikatne często mogą się zahaczać o inne przedmioty. W ten sposób można je trwale uszkodzić np. rozerwać. Cieniutki łańcuszki bardzo często też potrafią się tak zaplątać, iż nie ma możliwości ich rozplątaniu, dlatego też należy przechowywać je w osobnych pojemnikach, najlepiej wykonanych z naturalnych tkanin, aby uniknąć elektryzacji. Biżuterię należy przechowywać w suchym miejscu, niedostępnym dla dzieci.

Woda to wróg biżuterii

Biżuteria i woda

Od zawsze wiadomo, że woda jest głównym wrogiem wyrobów jubilerskich. Ma negatywny wpływ na biżuterię wykonaną z masy perłowej oraz posiadające perły. Działanie wody powoduje często utratę połysku, powoduje przebarwienia oraz może doprowadzić do wypadania kamieni szlachetnych. Dlatego tak ważne jest zdejmowanie kosztowności przez każdorazową kąpielą wodną.

Kolejnym wrogiem są perfumy

Perfumy jak i biżuteria to dopełnienie każdej kobiecej stylizacji, lecz kobiety powinny używać perfum tylko i wyłącznie przed założeniem biżuterii. Perfumy w swoim składzie często zawierają substancje, które powodują odbarwienia oraz mogą powodować rozwarstwienia.

Pielęgnacja biżuterii

Niewłaściwa pielęgnacja przyczynia się do zmiany koloru jak i kształtu naszej biżuterii. Warto zadbać o to, aby co jakiś czas oddać naszą biżuterię do profesjonalnego salonu, aby tam o nią zadbano. Podstawową pielęgnacją biżuterii jest odkurzanie jej profesjonalną szmatką, dzięki które oczyścimy ją z brudu oraz innych nalotów. Profesjonalne ściereczki do pielęgnacji dostępne są w naszym sklepie.

 

Waluty

Konsultanci 58 710 82 92 sklep@bizuteriacentrum.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl