Jaka biżuteria na jaką okazję?

Jaka biżuteria na jaką okazję?

W wyborze odpowiedniej biżuterii na daną okazję należy się przede wszystkim kierować tym w jakiej kreacji zamierzamy się na nią udać. Biżuteria powinna współgrać z naszym ubiorem, charakterem oraz osobowością. Ma ona przede wszystkim wydobyć nasze piękno, zaakcentować wybrane części ciała, a nie być przytłaczająca, wyzywająca oraz perwersyjna.


Biżuteria powinna współgrać sama z sobą. Dodatki powinny charakteryzować się spójnością oraz harmonią. W doborze biżuterii najważniejszy jest jednak umiar. Złota zasada mówi o tym, iż im mniej tym lepiej. Czasami warto założyć mniej niż zepsuć całą stylizację. Często zakładając zbyt dużą ilość biżuterii, zamiast błyszczeć, wyglądamy jak przysłowiowa choinka. Należy zachować dobry smak. Najlepiej postawić na jeden mocniejszy akcent i resztę stonowanych dodatków. Oznacza to, że najlepszy rozwiązaniem jest unikania obwieszania się nadmiarem różnorodnej biżuterii. Ważne aby wybrane przez nas dodatki wzajemnie się nie „gryzły”.


W dzisiejszych czasach odchodzi się już od biżuterii kupowanych w kompletach. Jest to już niemodne.
Jak wybrać biżuterię na daną okazję? Najlepszym i najprostszym wyborem będzie postawienie na klasykę. Prosta biżuteria świetnie sprawdza się w większości sytuacjach i zawsze potrafi się obronić. Przy wyborze dodatków warto zachować umiar.


Jednak istnieją pewne zasady doboru biżuterii dostosowane do pewnych miejsc. Inną biżuterię możemy założyć na wyjątkowe okazje jak np. na ślub, bal sylwestrowy czy tez wyjście na dyskotekę. To czas w którym możemy postawić na bardziej odważną oraz okazałą biżuterię. To czas i miejsce w którym nawet wskazane jest aby „błyszczeć”. Natomiast jeśli idziemy do pracy, w miejsca użytku publicznego, nasz stój zdecydowanie powinien się różnić od stroju dopasowanego do wielkich wyjść. Ta samo jest z doborem biżuterii. Do pracy wskazana jest biżuteria znacznie skromniejsza, nie krępująca nas. Powinna być dyskretna oraz klasyczna. Powinna współgrać z naszym dress codem. Nie powinna rzucać się w oczy. Powinna być funkcjonalna oraz stanowić jedynie uzupełnienie naszej kreacji. W dobrym smaku jest noszenie skromniejszych łańcuszków, kolczyków oraz pierścionków, które nie przeszkadzają nam w wykonywaniu standardowych czynności.

Waluty

Konsultanci 58 710 82 92 sklep@bizuteriacentrum.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl