Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Wybór pierścionka zaręczynowego jest jedynym z najcięższych wyborów w życiu każdego mężczyzny. Oprócz towarzyszącym temu wydarzeniu okolicznością, emocją oraz uczuciom to bardzo trudne przedsięwzięcie. W ofercie sklepów jubilerskich wybór pierścionków jest bardzo szeroki. 

Pierwszy krok w wyborze pierścionka zaręczynowego

W pierwszej kolejności należy poznać rozmiar pierścionka, jaki będziemy poszukiwać a następnie należy wybrać w jakim będzie stylu. Pierścionki z diamentami to tradycyjne rozwiązanie. To ponadczasowa elegancka, klasa i styl. Lecz czy pierścionek zaręczynowy winien być klasyczny? Czy diament w pierścionku winien być jeden, a może należy wybrać pierścionek z innym kamieniem? Może warto postawić na nowoczesność.

Pierścionek na zaręczyny

Wybór na całe życie

Pierścionek zaręczynowy to często pamiątka na całe życie, dlatego też przy wyborze należy kierować się ponadczasowością oraz nie zwracać uwagę na panujące trendy. Wybór jednak nie jest prosty. Ponowie z reguły kompletnie nie mają pojęcia o biżuterii. Nie wiedzą jaki rozmiar pierścionków nosi ich ukochana, jaki styl preferuje oraz o jakim kamieniu marzy.

Diamenty przyjacielem każdej kobiety

Wiadomo jednak, iż diamenty są przyjacielem każdej kobiety. Pierścionek zaręczynowy winien mieć pewną wartość. Stara tradycja mówi, że powinien być równowartością trzech wypłat kandydata na męża.
W pierwszej kolejności należy wybrać odpowiedni rozmiar pierścionka. Wybór nie powinien być jednak „na oko”. Należy tą informację zdobyć w tajemnicy, gdyż kandydatka nie powinna się zorientować jakie darczyńca ma plany. Rozmiar pierścionka określa średnicę środka pierścionka noszonego na serdecznym palcu wybranki.

Pierścionek ale w jakim stylu?

Kolejnym etapem wyboru idealnego pierścionka zaręczynowego jest wybór odpowiedniego stylu. Jeśli kobieta nosi na co dzień biżuterię, to pierścionek zaręczynowy winien pasować do jej stylu. Warto zwrócić uwagę czy kobieta lubi złoto, srebro czy platynę.
Jeśli natomiast partnerka nie lubuje się w biżuterii, pierścionek winien być bardziej minimalistyczny, nie rzucający się w oczy. Proste formy częściej sprawdzają się w takich wyborach.
Sylwetka partnerki także ma znaczenie podczas dokonywanego wyboru. Do pan o drobnej budowie ciała, znacznie bardziej pasuje delikatna biżuteria. Drobne dłonie lubią pierścionki o mniejszych oczkach. Kobietą o większych gabarytach bardziej pasują pierścionki posiadające wiele kamieni chyba, że marzą o innych.

Pierścionek zaręczynowy

Wybór pierścionka a styl życia

Przy wyborze pierścionka warto także zwrócić uwagę na styl życia oraz rodzaj wykonywanej pracy. Ważne aby pierścionek był komfortowy, nie przeszkadzał w codziennych czynnościach.
Jeśli zdecydujemy się na kamień szlachetny o pewnej barwie, należy ten wybór przemyśleć. Przy wyborze kamienia warto wziąć pod uwagę w jakie kolory najczęściej wybranka się ubiera oraz jaki kolor lubi najbardziej. Uniwersalnym kamieniem jest zawsze kamień o kolorze białym lub bezbarwnym. Pasuje on bowiem do wszystkiego.

Jaki kolor złota wybrać?

Pierścionki zaręczynowe wykonane są często z różnych surowców. Często są one połączone. Możemy kupić pierścionki z białego złota w połączeniu z żółtym, lub różowego z białym, a także połączenie ich wszystkich. Łączenie kolorów złota to bardzo ważna decyzja, dlatego chęć jego wykonania powinna być sprawdzona. Pierścionki wykonane z białego oraz żółtego złota często pasują zarówno do srebra oraz do złotej biżuterii, dlatego też jest to częsty wybór mężczyzn. Pierścionki wykonane z platyny często są o wiele droższe mimo, iż nieznacząco odróżniają się od białego złota. Złoto jest także popularniejszym surowcem oraz najczęściej wybieranym surowcem do wyrobu pierścionków zaręczynowych oraz obrączek. Platyna natomiast wybierana jest przez bardziej zamożniejszych klientów i stanowi ekskluzywniejszy kruszec.
Pierścionek zaręczynowy noszony jest na serdecznym palcu, często po ślubie razem z obrączką. Nie ma ustalonej zasady na noszenie pierścionka zaręczynowego po ślubie, lecz noszenie pierścionków na tym samym palcu może uszkodzić któryś z nich. Pierścionki noszone jednocześnie, często narażone są na porysowanie.

Podsumujmy

W wyborze idealnego pierścionka zaręczynowego nie ma ustalonej procedury, powyżej wymieniliśmy elementy na które warto zwrócić uwagę, lecz często panowie kierują się impulsem i uczuciami. Ważne jest tylko to, aby decyzja była odjęta szczerze.

Waluty

Konsultanci 58 710 82 92 sklep@bizuteriacentrum.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl