Biżuteria bez niklu

Nikiel to najczęściej spotykany alergen kontaktowy. Według statystyk stwierdza się uczulenie na niego u około 20% osób dorosłych oraz 8% dzieci. Pierwiastek ten występuje w dodatkach do codziennych stylizacji- klamrach od pasków, guzikach oraz biżuterii. Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować z noszenia kolczyków lub bransoletek, wybierać jednak musimy materiały bez niklu.

Antyalergiczna stal szlachetna

Najpowszechniejszym materiałem, który nie wywołuje uczuleń i podrażnień skóry jest stal szlachetna. Ceniona jest ona właśnie za właściwości antyalergiczne oraz niekorozyjne. Chirurgiczna stal w swoim składzie posiada nikiel w około 10% ale nie uwalnia go do ludzkiej skóry. Dowodem na obojętność ludzkiego organizmu na stal chirurgiczną jest stosowanie jej w chirurgii. Biżuterię bez niklu znajdziesz w naszym sklepie z biżuterią https://zegarkicentrum.pl/bizuteria/

                               

Czy złoto i srebro zawiera nikiel?

Biżuteria z żółtego złota oraz srebra to wyroby jubilerskie. Producent nie podaje dokładnych danych na temat obecności niklu w tych materiałach lecz nawet jeżeli on występuje to jego ilość jest tak niska, że dla organizmu jest on zupełnie obojętny. Śladowe ilości niklu nie wywołują reakcji alergicznych takich jak wysypka czy zaczerwienienie skóry.

Biżuteria z białego złota może uczulać!

Należy pamiętać, że biżuteria z białego złota znacznie różni się od żółtego złota obecnością niklu. Owszem, białe złoto tworzone jest z złota żółtego ale aby uzyskać białą barwę wykorzystuje się właśnie nikiel. Duże znaczenie ma próba złota. W biżuterii o próbie 333 oraz 750 dodawany jest pallad zamiast niklu, natomiast białe złoto o próbie 585 zawiera większą ilość niklu.

Inne teksty, które mogą Cię zainteresować:

Jak dbać o biżuterię?

 

Waluty

Konsultanci 58 710 82 92 sklep@bizuteriacentrum.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl