Rodzaje splotów w łańcuszkach

Rodzaje splotów w łańcuszkach


Łańcuszki to taki rodzaj biżuterii, które nosi każdy z nas na szyi. Łańcuszki same w sobie lub z podatkiem zawieszki stanowią piękny rodzaj ozdoby naszego ciała. To rodzaj biżuterii noszonej zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Wieloraki wybór wzorów, rodzajów splotów daje nam dowolność wyboru, dlatego też mamy pewność, że każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Łańcuszki mogą mieć różny rodzaj spolotu, długość oraz grubość. Łańcuszki dobierane są ze względu na długość proporcjonalnie do sylwetki oraz jej proporcji. Natomiast rodzaj splotu dopiera się indywidualnie do gustu użytkownika. Mężczyźni najchętniej wybierają łańcuszek typu pancerka, królewski oraz figaro lub kordel.

Pancerka to rodzaj splotu charakteryzujący się płaskimi ogniwami, które są oszlifowane po bogach. Dzięki temu są bardzo wytrzymałe, stąd też sama nazwa nawiązuje do pancerza. Splot ten odbija światło, pięknie mieni się na szyi zarówno męskiej jak i kobiecej. Splot ten doczekał się wszelakich wariantów, można zakupić łańcuszek pancerkę, która jest spłaszczona pośrodku lub tez posiada wydłużone ogniwa.
Kolejnym bardzo popularnym spoltem występującym w łańcuszkach jest splot Singapur – nazywany również twisted crub. Jest to skręcona pancerka. Ogniwa w niej przypominają łańcuszek typu pancerki, lecz dzięki minimalnemu skręceniu splot ten wygląda bardziej elegancko, nabiera klasy oraz wdzięku. Swoją budową przypomina łańcuch DNA. W zależności od masy i grubości ogniw łańcuszek może wyglądać masywnie lub delikatnie. Ciszy się powodzeniem zarówno u kobiet jak i mężczyzn.

Ankier to kolejny typ splotu występujący w łańcuszkach, ten oto wzór pochodzi od angielskiego słowa anchor, co oznacza kotwicę. Wzorem dla tego typu splotu, był łańcuch jakim jakim marynarze mocowali kotwicę na statkach. Ogniwa w tych łańcuszkach znajdują się pośrodku, przez co łączą kolejne dwa ogniwa. Nie zawsze ogniwa w tym typie są dokładnie owalne. Splot ankierowy sam w sobie jest bardzo ozdobny, dlatego też najczęściej noszony jest samodzielnie, gdyż nie wymaga dodatkowych ozdób.

Figaro to kolejny rodzaj splotu, nazwę swoją zawdzięcza głównemu bohaterowi opery Wesele Figaro. To właśnie on był posiadaczem łańcuszka tego typu. Dzięki niemu splot ten bardzo szybko zyskał na popularności i zaczął być masowo kupowany przez kobiety jak i mężczyzn. Charakteryzuje się on elementami standardowej pancerki oraz jest przeplatany kilkoma małymi innymi.
Ostatnim, ale również bardzo popularnym rodzajem łańcuszka jest łańcuszek typu kostka. Łańcuszek ten zbudowany jest z połączonych ściśle ze sobą maleńkich kosteczek. Splot ten niestety bardzo łatwo uszkodzić, dlatego też należy zachować szczególną ostrożność podczas użytkowania.

Można wyróżnić setki różnych rodzajów splotów występujących w łańcuszkach. Lecz tutaj wymieniliśmy te, które cieszą się największym zainteresowaniem wśród kobiet jak i mężczyzn. Są to spoloty najczęściej wykonywane przez jubilerów i stosowane przez wiele lat – przez co stały się ponadczasowe i zawsze modne.

Waluty

Konsultanci 58 710 82 92 sklep@bizuteriacentrum.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl